Skip to main content

Що таке Jobs-to-be-done

Jobs-to-be-done – робота, яка повинна бути виконана. Концепція маркетингу, яку розробив професор Гарвардської школи бізнесу Клейтон Крістенсен.

Суть: потрібно знайти, яку проблему користувача вирішує продукт (яку роботу він для нього виконує). На основі цих даних вносяться зміни в сам продукт і в стратегію його просування.

У JTBD є три властивості:

  •  це повинна бути проблема, а не дія (не викликавши таксі, а дістатися до аеропорту);
  •  має існувати попереднє рішення цієї проблеми (можна дістатися до аеропорту на автобусі, велосипеді, пішки);
  • повинен бути фактор поліпшення життя людини, коли він подолає перешкоду у вигляді цієї проблеми (поїздка на таксі заощадить час і додасть комфорту).

Продукт, який ви створюєте, вирішує проблему користувача – «виконує роботу». Користувачі купують, тобто «наймають на роботу» ваш продукт, щоб він зробив свою роботу – і зробив життя користувача трохи щасливішими. Фокусуватися треба на те, чого прагне досягти користувач в певних обставинах. Це і називається job to be done – «робота, яку треба виконати».

Що таке Jobs-to-be-done термін визначення

Jobs-to-be-done визначення

У Jobs To Be Done немає обмежень по області застосування або за роллю використовує: він буде корисний топ-менеджеру в девелоперської компанії, дизайнеру мобільного застосування і фотографу на фрілансі.

Jobs-to-be-done термін

JTBD дозволяє ширше подивитися на проблеми користувача і виявити ваших справжніх конкурентів.

Стань ефективним інтернет маркетологом — запишись до нас на курси! Школа Інтернет Маркетингу: курси з найбільш популярних спеціальностей: інтернет маркетолог, SMM спеціаліст, SEO спеціаліст.

Leave a Reply

Close Menu

Школа Інтернет Маркетингу

Ярославський провулок, 1/3, Київ