Skip to main content

Що таке Marketing-mix

Маркетинг-мікс – це якийсь набір інструментів, параметрів, маніпулюючи якими маркетологи намагаються якнайкраще задовольнити клієнтів. Інакше, під комплексом маркетингу розуміється набір змінних в загальній формулі успіху, постійно знаходяться під контролем у маркетингу.

Маркетинг-мікс – набір маркетингових засобів, через які підприємство прагне впливати на попит на товар, їм вироблений.

Мета маркетинг-мікс – комплексний маркетинговий вплив і найбільш ефективне рішення маркетингових задач на цільовому ринку. Спочатку комплекс маркетингу складався з чотирьох елементів (4P), згодом ускладнювався і в результаті перейшов в комплекс маркетингу 5P і 7P.

Модель проста й універсальна у використанні, і являє собою якийсь чек-лист для результативного розвитку продукту компанії на ринку. Саме через свою простоту модель маркетинг міксу може використовувати будь-який – навіть людина, що не є фахівцем в області маркетингу.

що таке marketing-mix термін визначення

Marketing-mix визначення

Базова концепція 4Р:

  • Продукт (Product) – це вироби або послуги, які фірма пропонує ринку з метою використання або споживання (фізичні об’єкти, послуги, особи, організації, ідеї);
  • Ціна (Price) – сукупність суб’єктивних і об’єктивних витрат, пов’язаних з придбанням і використанням продукту;
  • Дистрибуція (Place) – різноманітна діяльність, завдяки якій товар стає доступним для цільових споживачів;
  • Просування (Promotion) – різноманітна діяльність фірми по розповсюдженню відомостей про переваги свого товару і переконання цільових споживачів купувати його.

Marketing-mix термін

Конкретний зміст маркетингу-мікс залежить від багатьох параметрів, в першу чергу, від особливостей ринку (галузі) і товару (наприклад, від тривалості його життєвого циклу), можливостей самої компанії – наприклад, від розмірів бюджету маркетингу, досвіду персоналу маркетингового підрозділу і інших чинників.

Стань ефективним інтернет маркетологом — запишись до нас на курси! Школа Інтернет Маркетингу: курси з найбільш популярних спеціальностей: інтернет маркетолог, SMM спеціаліст, SEO спеціаліст.

Leave a Reply

Close Menu

Школа Інтернет Маркетингу

Ярославський провулок, 1/3, Київ