Skip to main content

Що таке скрам

Scrum – англ. сутичка, методика управління проектами. Один з підходів методології Agile, коли в процес вирішення завдання залучаються всі учасники, в тому числі і замовники.

Замовники активно працюють з командою проекту, причому не просто ставлять завдання і контролюють виконання, а й займаються пошуком оптимального рішення.

Процес ділиться на короткі цикли – спринти, після завершення кожного з них команда переглядає стратегію роботи і пріоритети. Scrum – це методологія управління проектами, яка побудована на принципах тайм-менеджмета. Суть в тому, що не тільки команда працює над вирішенням завдання, але все ті, кому цікаві рішення задачі, не просто поставили її і розслабилися, а постійно «працюють» з командою, і ця робота не означає тільки постійний контроль. Основною її особливістю є залученість в процес всіх учасників, причому у кожного учасника є своя певна роль.

Терміни та визначення

Скрам визначення

“У класичному Scrum існує 3 базових ролі:

  • Product owner
  • Scrum master
  • Команда розробки (Development team).”

Скрам термін

“Product owner (PO) є сполучною ланкою між командою розробки та замовником. Завдання PO – максимальне збільшення цінності продукту, що розробляється і роботи команди.
Scrum master (SM) є «службовцям лідером» (англ. Servant-leader). Завдання Scrum Master – допомогти команді максимізувати її ефективність за допомогою усунення перешкод, допомоги, навчанні та мотивації команді, допомоги PO
Команда розробки (Development team, DT) складається з фахівців, які виробляють безпосередню роботу над виробленим продуктом. ”

Стань ефективним інтернет маркетологом — запишись до нас на курси! Школа Інтернет Маркетингу: курси з найбільш популярних спеціальностей: інтернет маркетолог, SMM спеціаліст, SEO спеціаліст.

Leave a Reply

Close Menu

Школа Інтернет Маркетингу

Ярославський провулок, 1/3, Київ