Skip to main content

Що таке Своп

Своп (від англ. Swap) використовується при укладанні угод з купівлі / продажу цінних паперів, коли будь-яка операція супроводжується зворотним продажем / купівлею. При подібних обмінних маніпуляціях передбачається обмін платежами протягом великого періоду часу. Звертаються до цього методу з метою накопичення обсягів активів і зобов’язань, зниження рівня ризиків або зміни їх характеру, хеджування, а також отримання фінансування під заставу цінних паперів.

Обмін активами, при якому укладання угоди про купівлю / продаж цінних паперів супроводжується укладанням контругоди про зворотну продажу / купівлі того ж товару через певний термін.

Коли вживають термін своп, обов’язково треба уточнювати, про які свопи мова йде. Хоча цей термін досить специфічний і, здавалося б, повинен означати дуже конкретний процес (або конкретний інструмент), в даному випадку це не так, і термін “своп” має кілька різних значень, що відносяться до фінансової сфери.

У банківській сфері кредитний своп – це інструмент, за допомогою якого банки та фінансові інститути хеджируют (страхують) свої ризики, і, якщо говорити спрощено, обмінюють гроші за фіксованою ставкою на гроші за плаваючою ставкою, тим самим нівелюючи вплив зміни процентних ставок.

Кредитний дефолтний своп – це досить складний інструмент, але в цій статті ми поговоримо зовсім не про кредитному своп, а розглянемо детально значення та вплив того свопу, який кожен трейдер бачить в своєму MetaTrader 4 або 5 терміналі у тому разі, якщо позиція, яку він відкрив, не закривається протягом дня та переноситься на наступний.

Своп простими словами – це різниця між ставками, яку з трейдера списує або нараховує брокер в залежності від того, утримує трейдер довгу або коротку позицію. Величина свопу залежить від величини процентних ставок. Звідки ж береться ставка? Щоб пояснити природу виникнення свопів, ми почнемо здалеку і заразом розповімо про цікаву стратегію, яка отримала назву Carry Trade. Вона дуже ясно відображає суть свопів.

Терміни та визначення

Своп визначення

Своп – похідний фінансовий інструмент, договір, за яким продається актив і одночасно приймається зобов’язання викупити його назад за фіксованою ціною. Своп може використовуватися для фінансування під заставу цінних паперів і, навпаки, для позики цінних паперів з метою їх постачання за договором, наприклад в разі відкриття короткої позиції.

Своп термін

Операція СВОП (Swap іноді також називається Rolover або Overnight) на Forex – являє собой одночасно укладенням двох протилежних угод з різними датами валютування, одна з яких закриває вже відкриту позицію, а інша відразу ж відкриває її. Курс свопу та вартість свопу визначаються в момент укладання угоди. Метою операції зазвичай є продовження відкритої позиції.

Стань ефективним інтернет маркетологом — запишись до нас на курси! Школа Інтернет Маркетингу: курси з найбільш популярних спеціальностей: інтернет маркетолог, SMM спеціаліст, SEO спеціаліст.

Leave a Reply

Close Menu

Школа Інтернет Маркетингу

Ярославський провулок, 1/3, Київ